Infocentrum / Exkurze

Vítáme vás na stránkách Infocentra, v mnoha ohledech ojedinělého výchovně-vzdělávacího environmentálního pracoviště naší společnosti. Jeho hlavním cílem je nenásilnou a zábavnou formou postavenou na osobním prožitku představit vše podstatné, co souvisí s odpadovým hospodářstvím. Chceme představit odpad jako důležitou druhotnou surovinu, která výrazně přispívá k úspoře neobnovitelných zdrojů a současně odbourávat zažité předsudky, které souvisí s jeho energetickým zpracováním.

Na co všechno se můžete v Infocentru těšit?

Infocentrum tvoří prezentační místnost v závodě ZEVO Plzeň. Právě zde se dozvíte spoustu zajímavých a užitečných informací o ekologickém nakládání s odpady. Služby našeho Infocentra jsou určeny pro všechny věkové skupiny. Důraz klademe zejména na práci s dětmi a s mládeží, ale máme připravené programy a exkurze i pro vysokoškoláky, laickou i odbornou veřejnost. Při exkurzích a prezentacích vždy dbáme na věk a odbornou úroveň návštěvníků. Malí i velcí návštěvníci se u nás názorně seznámí, co všechno se děje s odpadem od jeho sběru přes třídění až po energetické využití.

 

 

Exkurze pro veřejnost v Infocentru (soboty)

Pro návštěvu je nutné mít platnou rezervaci
Exkurze probíhá v informačním centru, ne v provozu ZEVO

Infocentrum je nově pro veřejnost otevřeno každou sobotu od 9:00 hodin - 16:30 hodin.
Vzhledem k charakteru provozu jsou prováděny exkurze v časových úsecích od 9:00 hod. – 10:30 hod., 11:00 hod. – 12:30 hod., 13:00 hod. – 14:30 hod. a poslední od 15:00 hod. – 16:30 hod. Exkurze probíhají pouze v Informačním centru (ne v prostorách provozu).
K dispozici návštěvníkům jsou krátké filmy, videomapping = kamerové záběry provozu s mluveným komentářem a 3D modelem a dále multidotykový stůl především pro děti a mládež s výukovými hrami. U Informačního centra je možnost zakoupení drobného občerstvení v automatu.
Zájemci o exkurzi v Infocentru si musí rezervovat termín pomocí rezervačního systému viz níže. Po vyběru termínu a zadání údajů bude na e-mail uvedený v rezervaci zaslána potvrzovací zpráva, která bude sloužit jako doklad pro vstup do Infocentra v uvedený termín. Rezervaci lze 24h před termínem zrušit odkazem v e-mailu. Exkurze je pro návštěvníky zdarma. Účastníci exkurze s platnou rezervací se shromáždí nejpozději 10 minut před začátkem na parkovišti u vstupního turniketu do areálu ZEVO ( dolní parkoviště viz kde nás najdete ), kde budou 5 minut před zahájením exkurze vyzvednuti. Pozdější příchod nebude akceptován. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Exkurze
pro veřejnost (soboty)

 


­Exkurze pro odbornou veřejnost, školy (v pracovní dny)

Exkurze obsahuje i vstup do provozu a tak je nutné předem zaslat nezávaznou poptávku termínu.

Exkurze
instituce, školy (pracovní dny)

Zaslat poptávku

 Návštěvník vstupem do areálu ZEVO PLZEŇ souhlasí s případným pořizováním fotografií a videozáznamu jeho osoby a s využitím fotografií a videozáznamu v rámci prezentace společnosti Plzeňská teplárenská, a.s., IČO: 497 90 480 na jejích webových stránkách a na sociálních sítích.


­ Kde nás najdete?

GPS 49°48'5.225"N, 13°17'51.145"EMapy Seznam | Mapy Google

 

novinky

Novinky

archiv novinek

Facebook

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt